OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 25.10.2014 22:11:18 

Najväčšia česko-slovenská stránka o Kobre 11

Herci
Erdogan Atalay (Semir Gerkhan)

Erdogan Atalay sa narodil 22. septembra 1966 v Hannoveri. Jeho matka bola pôvodom Nemka, exotické črty však zdedil po otcovi - Turkovi. Vyrastal v Nemecku, ale dodnes sa neprestal stýkať s rodinou svojho otca. Po prvýkrát ochutnal herecký chlebíček v predstavení Môžem s vami pracovať? ako osemnásťročný. Vzhľadom na jeho výkon ho angažovali do divadelnej hry Aladin a zázračná lampa. Neskôr na Hamburskej univerzite študoval hudbu a výtvarné umenie. Jeho prvou televíznou rolou bola postava Gréka v seriáli pre mládež Múdrosť peňazí v hudbe. Potom sa objavil aj v seriáloch Dvojité nasadenie, Hliadka, Klaun... Najväčší úspech mu však priniesla úloha vrchného komisára Gerkhana. Momentálne žije v Berlíne so svojou priateľkou Marion a jeho veľkým snom je zahrať si vo filme. Na príležitosť ešte čaká a tvrdí: "Čo nie je, môže byť..."Medzi jeho koníčky patrí: potápanie, jazdectvo,,jazda na kolieskových korčuliach.. Má rád adrenalínové športy a rád by si skočil s padákom. Urobil si aj potápačský kurz. Jeho snom je mať dom blízko mora.

Semir - seriálová postava stvárnená Atalayom - má tureckých rodičov, ktorí vyrastali v Berlíne a stal sa tretím tureckým členom policajného zboru. Kolegovia si ho pre jeho pokojné správanie veľmi obľúbili. Vie totiž počúvať iných a vcítiť sa do ich rozpoloženia. Dokáže sa postaviť za svojho kamaráta´. "Na mojej role je najzaujímavejšie, že musím byť schopný splniť všetko, čo sa odo mňa chce. Moja postava sa dostáva do extrémnych situácií, ktoré mi umožňujú ukázať rôzne stránky ľudskej povahy. Vrchný komisár sa tak stáva zaujímavou osobnosťou." Semirovou zvláštnou danosťou je to, že dokáže veci, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani James Bond: s priestrelom ramena preskočí za jazdy z jedného auta do druhého, zneškodní vodiča, elegantne nabúra a navyše prežije bez ďalšieho škrabanca...

 

 

 

 

René Steinke (Tom Kranich)

Narodil sa 16.11. 1963 v Berlíne. Hercom sa chcel stať už od štrnástich rokov. Cesta k jeho snu bola však dlhá. Vyštudoval priemyslovku, absolvoval krátku kariéru v armáde a chvíľu pracoval aj ako vodič sanitky. Až potom sa zapísal na hereckú školu Ernesta Buscha v Berlíne. Začiatkom 90. rokov naštudoval niekoľko hier astal sa úspešným divadelným hercom. V poslednej dobe sa ale preorientoval na televíziu. Objavil sa v niekoľkých seriáloch. Od štvrtej série bojuje ako policajt Tom Kranich po boku Semira Gerkhana (Erdogan Atalay) proti zlodejom áut, pašerákom a vrahom. V Kobre 11 nahradil svojho hereckého kolefu Marka Kellera.